Sl.No. Name Designation Grade Pay
2.  Shri Anirban Biswas System Manager Level-12
3. Subimal Mukhuty Dy. Director ( A & A)  Level-11
4. Shri Soumen Sarkar Dy. Director ( I.I.& M ) Level-111
5.   Shri Pradip Kumar Mondal Assistant Director (R&C) Level-10
6. Smt. Papri Chakraborty  Assistant Director (Imp) Level-10
8. Shri Ashutosh Naskar Section Officer (Admn.) Level-8 (MACP)
9. Shri Jishu Kanti Barua Section Officer (Imp) Level-8 (MACP)
10. Shri Ashis Kumar Sengupta Section Officer (Imp) Level-8 (MACP)
11. Shri Mohit Gautam Assistant Library & Information Officer Level-7
13.  Shri Supriya Chakraborty Statistical Officer Level-7
14. Shri Saroj kumar Kerketta Field Officer (Eastern Zone) Level-7
15. Shri Gopal Mukherjee Field Officer (North Eastern Zone) Level-8 (MACP)
16. Shri Subrata Nath Field Officer (Southern Zone) Level-7
17. Shri Ashutosh Kumar Keshari Field Officer (Northern Zone) Level-7
18. Shri Wagh Anant Vishnu Field Officer (Western Zone) Level-7
19. Shri Prasanta Natta Accountant Level-7 (MACP)
20. Shri Suman Dutta Accountant Level-6
21. Shri Rabindranath Jha Hindi Translator Level-8 (MACP)
23. Shri Mukul Das Assistant Level-6
24. Smt. Varinder Kaur Assistant Level-7(MACP)
25. Shri Shyamal Gupta Assistant Level-7(MACP)
26. Smt. Namita Acharjee Assistant Level-6
27. Shri Tapan Roy Assistant Level-6
28. Shri Pradip Kumar Chowdhury Assistant Level-6
30. Shri Sourav Chakraborti Field Assistant (Eastern Zone) Level-6
31. Shri Shouvik Biswas Field Assistant(Eastern Zone) Level-6
32. Shri Rajib Ranjan Kumar Field Assistant (Northern Zone) Level-6
33. Shri Dipanjan Ghosh Field Assistant(Northern Zone) Level-6
34. Shri Rakesh Kr. Shaw Field Assistant(North Eastern Zone) Level-6
35. Shri Srijib Datta Field Assistant(North Eastern Zone) Level-6
36. Shri Asim Kr. Sen Field Assistant(Southern Zone) Level-6
37. Shri Diptendu Das Field Assistant(Southern Zone) Level-6
38. Shri Dipanjan Chatterjee Field Assistant (Western Zone) Level-6
42. Smt. Sohini Ray Statistical Assistant Level-5
43. Mohidul Hoque Statistical Assistant Level-5
44. Shri Rabin Karmakar Stenographer (Junior) Level-4
45. Shri Durjoy Sarkar Stenographer (Junior) Level-4
46. Shri Nirmal Roy Upper Division Clerk Level-5(MACP)
47. Smt. Anjana Das Upper Division Clerk Level-4
48. Shri Dipak Kumar Bhagat Upper Division Clerk Level-4
49. Shri Goutam Chowdhury Upper Division Clerk Level-4
50. Shri Alok Singh Rawat Upper Division Clerk Level-4
51. Shri Kalyan Kundu Upper Division Clerk Level-4
52. Shri Anil Kumar Upper Division Clerk Level-4
54. Lower Division Clerk Shri Chiranjit Biswas Level-2
55. Ms. Ankita Bose Lower Division Clerk Level-2
56. Shri Debrup Dasgupta Lower Division Clerk Level-2
57. Shri Surendra Kumar Mahato Lower Division Clerk Level-2
58. Shri Srimanta Das Lower Division Clerk Level-2
65. Shri Srikant Jha Staff Car Driver Level-6 (MACP)
66. Shri Jiten Lal Staff Car Driver Level-5
67. Shri Ambika Sah MTS Level-5 (MACP)
68. Shri Radha Kanta Das MTS Level-3 (MACP)
69. Shri Santo Gayen MTS Level-4 (MACP)
70. Shri Ashok Das MTS Level-4 (MACP)
71. Shri Subrata Routh MTS Level-3 (MACP)
72. Shri Tanai Ghosh MTS Level-3 (MACP)
73. Shri Prabir Chakraborti MTS Level- 3 (MACP)
74. Shri Peari Lal Das MTS Level-3 (MACP)
76. Shri Depeendu Sinha Clerk Level-2







    Scan the QR code to Browse.